Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Bakan uyardı çocuklara not baskısı yapmayın

Bakan uyardı çocuklara not baskısı yapmayın
Spread the love

2019-2020 eğitim dönemi başladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da yeni eğitim öğretim yılı öncesinde bir mesaj yayımladı. Ziya Selçuk çocukların kendi tabiatını yaşamalarına izin verilmesini ve not baskısı yapılmamasını istiyor.

2019-2020 eğitim döneminde çocukların beceri temelli deneyim temelli bir eğitim görmeleri konusunda çalışmalar yaptıklarını söyleyen Ziya Selçuk yeni eğitim öğretim yılı öncesinde öğrenci veli ve öğretmenlere bir takım önerilerde bulundu. Ziya Selçuk öğrencinin okul başarısını hayat başarısı ile eşdeğer olmadığını ifade etti.

Ziya Selçuk hayat başarısı başka okul başarısı ayrı şeyler diyerek çocuğun notları kötü diye ona baskı yapmak ve psikolojisini bozmak ilerleyen dönemde de sorun yaşanmasına neden olabilir. Velilerimiz çocuklara saygı göstermeli dikkat etmeli ve beceri temelli deneyim temelli bir eğitim görmeleri konusunda onlara destek olmalıdır.

Selçuk sadece a b c d şıkları işaretleyerek bütün bir yaşam dengesini ona göre oluşturmak doğru değil çocuğun farklı noktalarla ilgilenmesini ders okul dışında da birtakım projelere imza atmasını sağlamak aslında hepimizin temel amacı olmalıdır. Yeni eğitim yılı öncesinde öğretmenleri de mesajlar gönderen Ziya Selçuk çocuklar öğretmenlere emanettir. Tıpkı anne-baba da olduğu gibi öğretmenlerin de bu konuda son derece hassas olması gerekiyor.

Çocukların öğretmenlerinden emin olması gerektiği konusunda açıklamalar yapan Ziya Selçuk öğretmenim sayesinde iyi eğitim alıyorum diyen çocuklar her zaman daha başarılıdır. Kendi öğrenme serüvenlerini göz önünde bulundurarak öğretmenlerinde buna göre çalışmalar yapması gerekiyor.

Bizim amacımız müfredatı değiştirmek değil çocuğu yetiştirmek sadece sistemdeki sorunları çözmek yerine öğrenciler için olumsuzlukları belirsizlikleri güvensizlikleri ve inançsızlıkları ortadan kaldırmaktır.