Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Bakan açıkladı öğretmenlerin imkanları artıyor

Bakan açıkladı öğretmenlerin imkanları artıyor
Spread the love

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yeni eğitim öğretim yılının başlamasına çok kısa bir süre kala bazı açıklamalar yaptı. 1 milyon öğretmene EBA üzerinden seslenen Selçuk öğretmen odalarına yeniden düzenleneceğini ve öğretmenlerin daha iyi koşullarda hizmet verebilmeleri için eğitim imkanlarını da artıracaklarını söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Ankara Elmadağ’da bir okulda yeni tasarlanan öğretmenler odasında 2019-2020 eğitim öğretim yılı hakkında konuşmasında 1 milyondan fazla öğretmene seslendi. Selçuk öğretmenler odasında geçirilen zamana dikkat çekerek öğretmenlerimizin daha rahat edebileceği keyifli ve üretken vakit geçirebilecekleri alanlar hazırladık bu konuda çok fazla öğretmenimizin görüşün aldık bütün öğretmen odaları aynı ölçüde tasarlanacaktır.

Bakan Selçuk öğretmenlere yönelik doğa yürüyüşünden diksiyona müze eğitimine kadar çok sayıda alanda farklı eğitim seçenekleri sunduklarını söyleyerek katılım oranının yüksek olmasını bekliyoruz. Öğretmenlerimizin yer almış olduğu her etkinliğe katılmaya gayret edeceğiz yaz döneminde pek çok mesleki gelişim sertifika programına binlerce öğretmenimiz katıldı.

Bu süreçte halk oyunları müzik Yapay Zeka gibi mesleki gelişim programlarının artırıldığını gördük. Milli Eğitim Bakanlığı kapsamında 1 milyon öğretmenin 2019/2020 mesleki çalışma programı seminerleri konularda belli oldu.

Mesleki Çalışma Programı Belli Oldu

2019 Eylül dönemi mesleki çalışma programı 5 gün olacak bu yılki programa göre öğretmenler okullarda değil okulun dışında da öğrenme fırsatların ön plana çıkar bir dizi mesleki gelişime etkinlik projesine katılacak.

Birçok öğretmen kültürel mekanlarda konserler verecek sportif etkinliklere ve eğitimde drama müze drama masal anlatıcılığı akıl ve zeka oyunları gibi etkinliklere katılarak öğretmenden becerilerinin geliştirebilecek. 2019-2020 senden hem de öğrenciler için farklı bir yıl olacak.