Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Aydın Menderes Üniversitesi akademik personel alımı yapıyor

Aydın Menderes Üniversitesi akademik personel alımı yapıyor
Spread the love

Aydın Menderes Üniversitesi, 37 kişilik akademik personel alımı yapacağına dair iş alımı ilanı Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sayfasında yayınlandı. Bu ilanla ilgili detaylı bilgileri haberimizin devamında bulabilirsiniz. Hangi kadrolar için personel alımı yapılacak ve işe başvuru tarihleri hakkında bilgileri yazımızı okuyarak öğrenebilir ve ülkemizin bu büyük üniversitesinde çalışmak istiyorsanız bu ilana başvuru yapabilirsiniz. 

Yapılan resmi duyuruya göre üniversitenin çeşitli bölümlerinde görevlendirilmek üzere akademik personel alınacaktır. İlana başvuru süresi ise resmi gazetede yayınlanmasının ardından 15 gün olarak belirtilmektedir. Bu süre içinde ilan detayında belirtilen belgeleri hazırlamanın ardından bunlarla birlikte başvurulması gerekmektedir. Ülkemizde üniversiteyi bitiren ve akademik kariyer yapmış olduğu halde iş bulamayan kişiler için bu ilan önem taşımaktadır. Aydın Menderes Üniversitesinde açılan bu ilan ile 37 kişi için akademik kadroda çalışma fırsatı oluşmaktadır. Burada çalışacak personel ayrıca akademik eğitimine devam etmesi de mümkün olacaktır. Bu önemli fırsatı değerlendirmek için siz de hemen başvurunuzu yapabilirsiniz 

Aydın Menderes Üniversitesi Akademik Personel Alımı İlanına Baş Vuru Yapmak İçin Gerekli Şartlar

Aydın Menderes Üniversitesinde akademik personel olarak görev alacak kişilerin öğretim görevlisi, doktor, doçent ve profesör olma şartlarını taşıyor olmaları gerekmektedir. Adayların bu konuda yeterli eğitime sahip olması ve aldığı eğitim ile ilgili belgeleri başvuru yaparken hazırlayacağı dosyanın içine koyması gerekmektedir. Görevlendirilecek adayların gerekli şartları taşımadığı ya da evrakta sahtecilik yaptığı anlaşıldığında işlerine son verilecektir. 

  • İşe başvuracak kişilerin devlet memuru olma şartlarını belirleyen 657 sayılı kanunun 48. Maddesinde yer alan şartlara sahip olması gerekmektedir.
  • Profesör, doçent, doktor ve öğretim görevlisi olarak personel alımı yapılacaktır ve her kadro için uygun şartlara sahip kişilerin başvurması gerekmektedir.
  • Doçent ve profesör olarak görevlendirilmek üzere başvuru yapacak adayların üniversitenin personel dairesi başkanlığına, doktor ve öğretim görevlisi olarak görevlendirilecek kişilerin ise ilgili bölümün dekanlığına başvuru yapmaları gerekmektedir.
  • Üniversitede profesör olarak görevlendirilecek adaylar üniversitede daimi olarak çalışacaklardır.