Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Antalya Büyükşehir Belediyesinin eğitim hizmeti dikkat çekiyor

Antalya Büyükşehir Belediyesinin eğitim hizmeti dikkat çekiyor
Spread the love

Antalya’nın Döşeme altı ilçesinde hizmet veren Büyükşehir Belediyesine bağlı özel eğitim kurumu her geçen gün kendini geliştirmekte ve bu konuda en iyi olma yolunda adımlar atan bir kurumdur.

Yeni Öğretim Yılı Başladı

Okullar açıldı özel öğrencilerin yeni eğitim yılı da başlamış oldu.  2019-2020 eğitim öğretim yılına Antalya Büyükşehir Belediyesi Özel eğitim okulu ve rehabilitasyon merkezi, her yıl olduğu gibi coşkulu ve istekli öğrencileriyle başladı.  Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı eğitim veren özel eğitim okulu ve Rehabilitasyon Merkezinde 572 öğrenci bu yıl eğitim alacak.

Okulların açılmasına rağmen, yoğun istek ve talep üzerine halen 9.  sınıf öğrencilerinin kayıtları devam etmektedir.  Rehabilitasyon merkezi olarak da hizmet veren okul, 2019 öğretim yılını geride bıraktı. 2019-2020 öğretim yılına başlamış olan okul, sınıfları, atölye çalışmaları,  etkinlik ve konferans salonları,  yemekhane,  yüzme ve hidroterapi havuzu,  spor etkinlikleri yapabilecekleri kapalı spor salonu,  oyun oynamaları için oyun parkları,  Fizik Tedavi üniteleri ve öğretmenleriyle yeni ders yılına başladı.

Antalya Büyük Şehir Belediyesinin Başarısı

Özel eğitim veren Rehabilitasyon Merkezi,  geniş eğitim kadrosuyla, öğretmenleri,  öğrencileri ve velileriyle buluşacak. Okulun ve sınıfların tamamı,  engelli öğrenciler için hazırlanmış, düzen ve donanıma sahip.  Geçtiğimiz yıl,  yaz okulu eğitim süreci çok aktif geçti.  260 öğrenci yaz okuluna devam etti. Öğrencilerin neredeyse tamamı okula severek geliyor.

Öğretmenler ve okulda çalışan diğer görevliler öğrencilerle yakından ilgili.  Bundan dolayı da öğrencilerimiz ve velilerimiz bu eğitim Kurumu’ndan çok memnun.  Özellikle engelli çocukların,  kendilerini geliştirmeleri,  ortak iş yapabilme becerileri ve genel yeteneklerini geliştirebilecekleri alanlara yönelik eğitim veren kurumumuz, her geçen gün kendini geliştirerek alanının en iyisi olma yolunda çalışmaktadır.