Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Anadolu Üniversitesi 58 akademik personel alacak

Anadolu Üniversitesi 58 akademik personel alacak
Spread the love

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasına çok az bir zaman kaldığı için üniversiteler çeşitli alanlara akademik unvanlı personel alımları yapmaya devam ediyor. Eskişehir Anadolu Üniversitesi de akademik personel alacağına ilişkin kendi sitesinde ilan yayımladı.

Anadolu Üniversitesi 58 adet öğretim üyesi alacak!

Alımlar hangi fakültelere yapılacak?

Açık öğretim fakültesi, eczacılık fakültesi, eğitim fakültesi, edebiyat fakültesi, hukuk fakültesi, iktisadi ve idari bilimler fakültesi, iletişim bilimleri fakültesi, işletme fakültesi, turizm fakültesi, devlet konservatuvarı, engelliler entegre yüksekokulu, yabancı diller yüksekokulu, Eskişehir meslek yüksekokulu, Yunus Emre sağlık hizmetleri meslek yüksekokulu, engelliler araştırma enstitüsü olmak üzere 15 farklı fakülteye öğretim üyesi alınacak.

Başvuru şartları nelerdir?

657 sayılı devlet memurları kanununun 48. Maddesindeki hükümleri taşımak

2547 sayılı YÖK personel kanunu ile öğretim üyeliğine yükseltilme ve atanma yönetmeliği ve Anadolu üniversitesinde öğretim üyeliği kadrolarına başvurma ilee ilgili değerlendirme ölçütlerini taşımak (bu ölçütleri taşıyan profesör, doçent, doktor öğretim üyeleri alınacaktır)

Alınacak alan, bölümlere ilişkin detaylı çizelgeye https://www.anadolu.edu.tr/uploads/anadolu/files/duyuru/ANA.%C3%9CN%C4%B0.%20%C4%B0LAN%20METN%C4%B0.pdf adresinden ulaşabilirsiniz.

Başvuru zamanı

İlan 26.08.2019 tarihinde yayımlanmış olup yayım tarihinden itibaren 15 gün içerisinde müracaat etmek gerekli.

Hangi belgeler gerekiyor?

Başvuru için;

Başvuru dilekçesi(üniversite sitesinde mevcut)

Nüfus cüzdanı fotokopisi

2 adet vesikalık resim

Askerlik durum belgesi

Öğrenim belgesi

Yabancı dil belgesi

Özgeçmiş ve eserler bilgisi

Bu belgeler ile birlikte profesör adayların 6 tane, doçent ve doktor adayların 4 tane dosyayı elektronik ortamda hazırlayıp yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde Anadolu Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına şahsen ulaştırarak başvurmaları şarttır.

Kadrolardan her aday sadece bir tanesine başvurabilecektir.

Yabancı dil ile eğitim yapılan programlarda Yükseköğretim kurumlarında yabancı dil öğretimi ve yabancı dille öğretim yapılmasında uyulması gereken esaslara ait yönetmelikteki 8/7. Maddesi kaideleri uygulanacaktır.