Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Amasya Hasta Kayıt Kabul Sekreterliği

Hatay Tıbbi Sekreterlik Kursu
Spread the love

Günümüzde en çok revaçta olan meslek dallarından biri hasta kayıt kabul sekreterliğidir. Bu alanda çalışmak isterseniz ve hızlı bir iş bulmak isterseniz sertifika almanız yararınıza olacaktır. Hasta kayıt kabul sekreterliği sertifikası sayesinde hastanelerde kolayca iş bulabilirsiniz. Verilen eğitimler sonucunda sertifikayı alabilir ve hemen çalışmaya başlayabilirsiniz. Günümüzde hastane ve diğer medikal firmalarda da çalışabilirsiniz. Bunun için başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Hasta kayıt kabul yetiştirme programları bireylerin bu mesleğe adım atmalarını sağlamak adına yapılmaktadır. Ülke genelinde yapılan uzaktan eğitimler sayesinde sertifikalar hızlıca hak sahiplerine verilebilir. Bu sertifikaya sahip olan kişiler hem devlet hastanelerinde hem de özel hastanelerde iş bulabiliyorlar.

Hasta Kabul Sekreteri Ne İş Yapar?

Hasta kabul sekreteri özel hastanelerde çalışma imkanı bulabildiği gibi devlet hastanelerinde de çalışabilmektedir. Hastanın karşılanması aşamasından yönlendirilme aşamasına kadar yardımcı olması ile ön planda yer almaktadır. Hasta kabul sekreteri hasta geldiği zaman kaydını tamamlar. Ve gitmek istediği bölüme doğru yönlendirir. Ayrıca operasyonel işlemlerin yürütülmesinde de yardımcı olur. Hasta yatış ve çıkışların yapılması ve kontrol edilmesi gibi tüm detayları yerine getirir. Her sağlık kuruluşu için en önemli pozisyonlardan bir tanesi kesinlikle Hasta Kabul Sekreterliği pozisyonudur. Evraksal işlemler başta olmak üzere hastanenin nizami bir şekilde çalışmasına devam etmesi için gereken her şeyden sorumlu olanlar hasta kabul sekreterleridir.

Amasya Hasta Kayıt Kabul Sekreterliği

Hasta Kabul Sekreteri Nerelerde Çalışabilir

Hasta kabul sekreteri günümüzde birçok alanda iş bulabiliyor. Sertifikaya sahip olduktan sonrada hızlı bir şekilde iş bulabilme imkanı olacaktır. Ayrıca çok sayıda farklı kuruluş bu tarz personele ihtiyaç duyar. Çünkü müşteri memnuniyeti açısından da bu bölüm önem taşımaktadır. Bundan dolayı bu alanda çalışmak isteyen kişiler kolaylıkla iş bulabileceklerdir.

Hasta kabul sekreteri olarak çalışmak isteyen kişiler aşağıdaki alanlarda iş bulabilirler.

 • Hastanelerde (üniversite, devlet, dal, özel),
 • Sağlık ocağı,
 • Poliklinikler,
 • Kalp ve diyaliz merkezleri,
 • Fizik tedavi merkezleri,
 • Tüp bebek merkezleri,
 • Medikal marketlerde,
 • Eczanelerde,
 • Tıbbi laboratuarlar,

Eğitim sertifikanızı aldıktan sonra bu alanlara başvuru yapabilir ve hemen işe başlayabilirsiniz. Bu alanlarda çalışmak kendinizi geliştirme açısından da avantaj sağlayacaktır. Bunun için sizde başvuru yaparak ilk adımı atabilirsiniz.

Hasta Kabul Sertifikası Nasıl Alınır

Hasta kabul sertifikası almak istediğinizde mutlaka kurumsal noktaları tercih etmeye özen gösterin. Bu kurumlar size profesyonel bir şekilde yardımcı olacaktır. Ayrıca eğitimleri uzaktan alma imkanınız da bulunuyor. Gün içerisinde eğitime katılma gibi bir zorunluluğu bulunmuyor. Bundan dolayı sizde tercih ederek bir başlangıç yapabilirsiniz. Hasta kabul sertifikası programı sunan bazı önemli kuruluşlar eğitim sonrasında iş garantisi de veriyor. Yani ister örgün isterseniz de uzaktan eğitim aldıktan sonra anlaşmalı kurumlarda iş başı yapabiliyorsunuz. Bu tarz hizmeti veren kurumlar sayesinde eğitim tamamlandıktan sonra iş sahibi de olabiliyorsunuz.

Amasya Hasta Kayıt Kabul Sekreterliği

Hasta Kabul Sekreterliği Eğitimi

Eğitim içeriğinde yapacağınız işin özellikleri ve nitelikleri anlatılmaktadır. Nelere dikkat edilmesi gerektiği gibi tüm detaylar anlatılarak eğitiminiz tamamlanır. Bu eğitimlere katılmak için herhangi bir mezuniyet şartı da aranmıyor. Bundan dolayı hangi okul mezunu olursanız olun başvurunuzu yapabilirsiniz. Aranan şartlar arasında okur yazar olmanız gerekiyor. Bu şartı taşıyor iseniz başvuru yapabilirsiniz.

 • İşitme ve görme organları, el ve ayak parmakları sağlam olan,
 • Dikkatli, disiplinli ve tüm ayrıntıları algılayabilen,
 • Oturarak kapalı ortamda çalışmayı seven,
 • İnsanlara karşı sabırlı olan ve iletişim kurmayı seven herkes bu mesleği yapabilir.

Bu detaylara sahipseniz sizde eğitimlere katılarak sertifikanızı alabilir ve hemen işe başlayabilirsiniz.

Hasta Kabul Sekreterliği yapmak isteyenler eğitime başvurmadan önce kesinlikle bu işi ne kadar yapmak istediklerine karar vermeliler. Eğer bu işte yıllarca çalışacak severek yapmayacaksanız bu sektörde yer almanız ve bu işi meslek olarak idrak ettirmeniz çok kolay olmayacaktır. İstek, özveri ve biraz da bilgi isteyen Hasta Kabul Sekreterliği günümüz meslekleri arasında elit bir seviyededir. Her işin temelinde sevgi yatar ve eğer sizlerde bu mesleğin hakkını vereceğinizi düşünüyorsanız kesinlikle Hasta Kabul Sekreterliği size göre bir iş olacaktır.

Neden Hasta Kayıt Kabul Eğitimi Almalıyım?

Neden Hasta Kayıt Kabul Eğitimi almalıyım diye kesinlikle kendinize sormalı düşünmelisiniz. Bu tarz sektörde iş bulma fırsatı son derece yüksek. Ülkemizde daralan iş ağları yanında sağlık sektörü sürekli olarak personel ihtiyacı duymaktadır.

Bu alanların başında da hasta kayıt kabul personelleri geliyor. Her hastane de sağlık kuruluşunda olmak zorunda olan hasta kayıt kabul personelleri önemli bir görevi yerine getirmektedir. O yüzden, geleceğin işleri arasında yer almaktadır. Sertifika almak için bu alanda hizmet veren kuruluşlarda bağlantıya geçerek sizlerde eğitiminizi tamamlayarak işe başlamanız için gerekli olan sertifikayı alabilirsiniz.

Türkiye’de hastanelerin özelleşmesi ve kalabalıklaşması personel ihtiyacının giderek artmasına neden oluyor. Sağlık alanında olmasa da evrak, düzenleme ve takip aşamalarında görev yapan hasta kayıt kabul personelleri sağlık kuruluşlarının en önemli çalışanları arasında yer almaktadır. Hasta, hasta yakınları, tüm evrak işleri hastanenin sistem ve işleyişi ile alakalı her konuda hasta kayıt kabul personelleri ön plandadır. İlk karşılama açısından önem taşıdığı için iletişiminizin de güler yüzlü bir şekilde olması gerekir. Bu sayede bu alanda rahat bir çalışma sağlayabilirsiniz.

İş tanımında da birden fazla alan vardır ve son derece meşakkatli bir görevdir. Bu işi gerçekten yapmak isteyen kendisine güvenen herkes bu alanda sertifika alarak sağlık sektörüne giriş yapabilir.

Amasya Hasta Kayıt Kabul Sekreterliği

Hasta Kabul Sekreteri Kaç Para Maaş Alıyor?

Hasta Kabul Sekreteri olarak görev yapmak isteyen ya da sertifika almak için eğitimlerine devam eden kişilerin neredeyse tamamı Hasta Kabul Sekreteri kaç para Maaş Alıyor? Bunu merak ediyor. Bu tarz mesleklerde sabit bir maaş yoktur. İş yerindeki çalışma durumu, yaş, tecrübe ve görev yapılan sağlık kurumu bu konuda önemlidir. Hasta Kabul Sekreteri maaşlarını sabit olarak tanımlamak kesinlikle doğru olmayacaktır.

2019 yılının son aylarındayız ve hasta kabul sekteri maaşlarının özel ve devlet hastanelerinde ne kadar olduğunu sizlerle paylaşalım. 2019 yılında asgari ücrete gelen zamlarla birlikte Hasta Kabul Sekreteri olarak çalışan personellerin maaşlarına da zamlar geldi. Devlet hastanelerinde ya da devlete ait olan sağlık kuruluşlarında Hasta Kabul Sekreteri olarak çalışanların maaşı 2019 yılı itibariyle 2500 ila 2700 lira arasında değişiklik gösteriyor. Yapılan ek ödemeler (evlilik durumu, çocuk sayısı) gibi değişkenlerle bu maaşlar aylık 3 bin liraya kadar çıkabiliyor.

Özel kurumlarda ise durumlar biraz daha farklı pek çok özel kurum Hasta Kabul Sekreterlerine 2000 bin ila 2500 lira arasında bir maaş veriyor. Özel sektörde personel arayan kurumlar çalışanların iş tecrübesine ve eğitim durumuna bakıyor. Devlet dairesinde görev yapan Hasta Kabul Sekreteri genel olarak 5 gün çalışmaktadır. Cumartesi ve Pazar günü izinli olarak sayılan personeller haftada 2 gün tatil yapar. Özel sektörde ise birçok sağlık kuruluşunda haftanın 6 günü mesai devam etmektedir.