Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Alzheimer 20 yıl önceden başlıyor

Alzheimer 20 yıl önceden başlıyor
Spread the love

Alzheimer hastalığı en çok korkulan ve günümüzü en fazla tehdit eden hastalıkların başında geliyor. Uzmanlara göre bu hastalık 15-20 yıl öncesinde kendisini gösteriyor. Alzheimer ile mücadele eden çok sayıda insan var. Demans hastalığı da birçok insanı tehdit ediyor. 2030’da 75 milyona ve 2050’de 131,5 milyona ulaşabilirler.

Uzmanlara göre uzmanlara 15-20 yıl öncesinde Alzheimer hastalığı kendisini belli ediyor. Uluslararası Alzheimer Derneğinin verilerine göre, dünyada Demans ile yaşayan hasta sayısında da ciddi artışlar olması söz konusu olacak. Ancak bu hastalığın şuan için tedavisi yok. Sadece Alzheimer Demans gibi hastalıkları yavaşlatmak mümkün olacaktır.

Gelecek dönemde bu 2 hastalığında artacağı kesinleşti. O yüzden bu hastalıkla mücadeleye erken başlamak gerekiyor. 15-20 yıl öncesinden kendisini belli eden bu hastalık aslında zaman içerisinde gizli gizli de olsa büyümeyi sürdürüyor. Alzheimer genellikle 65 yaş üzerindeki insanları yakalasa da 40’lı yaşlardan sonra risk giderek büyüyor. Unutkanlıkla başlayan bu hastalık yıllar içerisinde giderek artıyor.

Peki, kimler risk altında? Sürekli olarak unutkanlık, odaklanma sorunu yaşayanlar bu tarz sorunlarla başa çıkamıyorsanız kesinlikle doktora giderek muayene olmanızda yarar var. Alzheimer gibi hastalıklarda klinik tanı bugün konulsa da hastalığın geçmişi aslında 15-20 yıl öncesine dayanıyor.

Orta yaşlarda hayat yaşantısında değişiklikler, daha sağlıklı yaşamak ve yeniklerimize dikkat etmek bizi bu hastalıklardan koruyacaktır.