Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Almanya’ya 3 bin euro maaşlı türk işçi alımı için son gelişmeler 

Almanya'ya 3 bin euro maaşlı türk işçi alımı için son gelişmeler 
Spread the love

Son dönemde gelişmeler yaşanan Almanya Türk işçi alımları ile Euro maaş üzerinden çalışacak işçilerle ilgili yasa onaylanarak yürürlüğe girecek. PKS şirketinden hasta bakım işçileriyle alakalı yeni bir duyuru bildirildi. Yeni görüşmelerin İstanbul’da yapılacağı duyuruldu.

Başka bir ülkede yabancı işçi statüsünde çalışmak için gitmek isteyen herkesin yakından izlediği personel alımlarına ilişkin bir gelişme de Almanya’da yaşandı. Maaşların en az 3 bin Euro olması beklenen birbirinden farklı alanlarda personel alımı için yasanın ne zaman yürürlüğe gireceği merak konusu oldu. 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren Almanya’da yabancı işçi alımıyla ilgili yasa faal olacak. Bazı kurum ve şirketler daha bu aylarda ülkemizle iş birliğine yönelik açıklamalar yaptı. Size bu konuda yaşanan son gelişmelerden bahsedelim.

AWO Duyuru Yaptı

AWO adıyla bilinen sosyal hayır kurumu sağlım birimlerinde görevlendireceği hasta bakım ve yaşlı bakım kadrolarındaki personeller için iletişim ve strateji şirketi konumunda bulunan PKS ile çalışma yapacağını duyurdu. Kısa bir süre sonra İstanbul’da detaylı görüşmeler yapılacak. PKS şirketinden yetkili Gül KESKİNLER tarafından yapılan açıklamaya göre Almanya hasta bakım iş gücü konusundaki ihtiyacını ilk sıraya koydu. Kadın ve erkek adaylar bu alanlarda çalışma şansı elde edebilirler.

Almanya İşçi Alımı Başvuru Şartları

Almanya’da sizler de çalışmak için şu şartları yerine getirmelisiniz:

  • Her aday en az 2 yıl iş tecrübesine sahip olmalıdır.
  • Meslek  Yüksek Okullarında ve üniversitelerden mezun olmaları istenmektedir.
  • Kadın ve erkek adaylar başvuru yapabilir.
  • Oldemburg şehri görev yeri olacak.
  • Türk Sağlık Sendikası işçi alımlarında iş birliği yapılan kurum olacak.
  • İş görüşmesinde kabul edilen adaylar Almanca kursuna katılacaktır.
  • İki haftalık bir staj dönemi olacak.
  • İş sözleşmesindeki görev süresi 3 yıl olacak.
  • Maaş en az 2500 Euro olacak. Daha sonra 3 bin Euro alınacak.
  • Yasa 2020 yılı başında yürürlüğe girecek.