Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Akıl ve zeka oyunları eğitmenliği

akil-ve-zeka-oyunlari-egitmenligi
Spread the love

Çocukların gelişimi söz konusu oluna hem ebeveynler hem de eğitimciler işin içine girmektedir. Çocukların zihinsel gelişimlerinin sağlıklı ilerleyebilmesi için akıl ve zekan oyunları büyük kazanımlar sunmaktadır. Sadece çocuklar içinde de değil zeka oyunları yetişkinler içinde hafızayı tazeleyici bir rol üstlenmektedir. Akıl ve zeka oyunları eğitmenliği programına katılarak planlama, mantık yürütme, strateji geliştirme, bellek, hafıza, dikkat gibi konularda geliştirici egzersizleri öğrenebilir bunları diğer bireylere aktarabilirsiniz.  Akıl ve zeka oyunları bireylerin ileriye dönük plan yapma becerisini geliştiren, kararlılık kazandıran, sabır duyusu kazandıran ve yenilgiyi kabullenme gibi davranışları ve tutumları geliştiren oyunlardır. Bu nedenle de başta çocuklar olmak üzere aslında herkesin sahip olması gereken temel özelliklerin kazanılmasında büyük rol üstlenmektedir. 

Akıl Ve Zeka Oyunları Sertifikalı Eğitim

Akıl ve zeka oyunları eğitimine katılım sağlayan kişilerin çocukların gelişimi konusundaki bilinçleri yüksek ve farkındalıkları gelişmiştir. Çocukların sağlıklı gelişim göstermesi için yardımcı olmak adına alınacak bu eğitimde oyunun çocuklar üzerindeki geliştirici etkisinin de farkına varılmış olunur. Bu eğitim sertifikası sayesinde çocukların hem ilgisini çekecek oyunların bilgisine hem de çocukların gelişim göstereceği zeka oyunlarına hakim olabilirsiniz. Eğitim sertifikası sayesinde akıl ve zeka oyunlarının uygulayıcısı olmaya hak kazanmış olursunuz. Akıl ve zeka oyunları eğitmenliği  sürecinde gerek teorik gerek uygulamaya dayalı eğitim içerikleri ile kendinizi bu alanda geliştirmeniz mümkün olmaktadır. Uygulayıcı eğitimleri uzaktan eğitim olarak verilmektedir. Bu sayede zorluk çekmeden evlerinizden eğitime katılabilirsiniz. 

Akıl Ve Zeka Oyunları Eğitimine Kimler Katılabilir?

Çeşitli danışmanlık merkezleri ya da üniversitelerin uzaktan eğitim şeklinde verdiği uygulamalarla akıl ve zeka oyunları eğitime katılım gösterebilirsiniz. Her alanda isteyen herkes herkes programa katılım yapabilir ve katılım için ön koşul bulunmamaktadır. Konu başlıkları ve ders materyalleri ile işlenen derslere katılabilecek kişiler şunlardır:

 • Psikologlar
 • Pedagoglar
 • Çocuk doktorları
 • Okul öncesi alanındaki öğretmenler veya çalışanlar
 • Çocuklarına yarar sağlamak isteyen ebeveynler
 • Akıl ve zeka oyunları dersi vermek isteyenler
 • Çocuk alanında çalışmak isteyen kişiler
 • Bu eğitimi merak eden ve faydalanmak isteyen diğer kişiler.

akil-ve-zeka-oyunlari-egitmenligi

Akıl Ve Zeka Oyunları Eğitmenliği İş İmkanları

Kendinizi çocuk alanında yetiştirmek isteyip bu alanda çalışmak isterseniz sizlere çeşitli olanaklarda işler sunulmaktadır. Akıl ve zeka oyunları eğitmenliği sertifikasını aldıktan sonra aşağıdaki alanlarda iş sahanızı oluşturabilirsiniz.

 • MEB’de çalışan öğretmenler seçmeli ders olarak ders verebilir
 • Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl/İlçe olmak üzere egzersiz kursu açabilirsiniz
 • Özel kurumlarda eğitimler düzenleyebilirsiniz
 • Akıl ve zeka oyunları kurs yerleri kurabilirsiniz
 • Zeka oyunları merkezi açabilirsiniz
 • Anaokulu, kreş, kolej, özel okul gibi kurumlarda eğitmenlik yapabilirsiniz
 • Kendi özel çalışma düzeninizi kurarak seanslar düzenleyebilirsiniz
 • Akıl ve zeka oyunları yarışmaları düzenleyebilirsiniz.

Akıl Ve Zeka Oyunları Eğitim İçeriği

Akıl ve zeka oyunları eğitimini uzaktan 30 günlük programlar ile tamamlayabilirsiniz. Eğitim programında yer alan içeriklere bakacak olursak geniş kapsamlı olduğunu söyleyebiliriz. İlk başta oyun ve zekanın ne olduğu tanımlamaları üzerinde durularak konuya giriş yapılmaktadır. Aynı zamanda oyunları çocuk gelişimdeki etkileri ve önemi üzerinde durulmaktadır. Daha sonrasında sözel oyunlar, dikkat oyunları, strateji oyunları, satranç, zeka soruları, hafıza oyunları ve en son da yıllık plan ve raporlama süreçlerinden oluşan geniş bir eğitim programı sunulmaktadır. Akıl ve zeka oyunları eğitmenliği çocuğun gelişimini bir bütün olarak ele alır ve gelişimde kullanılacak yaratıcı akıl oyunları ve zeka oyunlarının çocuk üzerindeki bütün olumlu etkilerini inceler.