Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Akademisyenler iş için bir arada

Akademisyenler iş için bir arada
Spread the love

Yeditepe Üniversitesi, 2019-2020 akademik senesi başlangıcında bütün akademisyenlerini ‘ACADEMEET’19’ konferansında tek araya getirdi. Konferansta ‘İş Dünyası Akademiden Ne Bekliyor’ ve ‘İş Dünyasının Beklentileri Sebep Tek Eğitim Sistemi ile Desteklenebilir’ suallerine cevap arandı.

Konferansta konuşan Heves Vakfı ve Yeditepe Üniversitesi Kurucu ve Onursal Başkanı Bedrettin Dalan, akademisyenlerin defa değerli olduğunu ve defa kıymetli tek mesleği icra ettiklerini açıkladı.

Dalan, “Bilgi, ileriki kuşaklara aktarılması lüzumlenen tek borç. Siz kıymetli akademisyenlerimiz defa mukaddes tek iş yapıyorsunuz” diye konuştu. Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Canan Aykut Bingöl, “Öğrencilere ne verebiliriz, hedeflerimizi sebep farklılaştırabiliriz gibi suallere cevap arıyoruz. Hepimiz değişimin elçileriyiz” diye konuştu.

Rektör Muavini Prof.Dr. Ahmet Aydın da, inovasyonu eğitim vizyonunun merkezine yerleştirmenin ve disiplinler arası çalışmaların ehemmiyetli olduğunu söylerken, Rektör Muavini Prof.

Dr. İpek Karaaslan ise dünya üniversite sıralamalarını mevzu edindiği sözlerinde, multidisipliner çalışmaların bu sıralamalara olan katkısına ilgi çekti.

Etkinliğe misafir konuşmacı olarak katılan Harvard Business Review Genel Yayın Yönetmeni Serdar Turan, ‘İş Dünyası Akademiden Ne Bekliyor?’ başlıklı sözlerinde, iş dünyasının ‘kendisinin farkında olan, daimi öğrenmeyi içselleştirmiş, keşiflere açık, yılmazlık duygusu kuvvetli, yeni kuşak öğrenme araçlarına açık, ticari-beşeri-sosyal-pozitif psikoloji sermeyesi biriktirmiş bireylere’ gereksinim duyduğunu ifade etti.