Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Akademisyen eğitimleri başladı

Akademisyen eğitimleri başladı
Spread the love

Ulusal Eğitim Bakanlığı (MEB) doğrulusunda ’Proje Okulu’ olarak sayılan Erzincan Lisesi’nde, akademisyenler talebelere ders verdi.

Okul Müdürü İbrahim Salar’ın yaptığı müzakereler neticesinde Ulusal Eğitim Müdürü Aziz Gün Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Prof.Dr. Ekrem Köksal kimya, Doç.Dr. Erhan Zeytun biyoloji ve Eğitmeni Selçuk Kılıç ise fizik derslerine girdi.

Erzincan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Kısmı Öğretim Azası Prof.Dr. Ekrem Köksal, “Bir kimya öğretmeni olarak burada derse girmek beni defa heyecanlandırdı.

İnşallah bu sene süresince gençlerle kimya yerine bildiklerimizi paylaşıp günü geldiği zaman bu gençlerimiz de burada farklı talebelere yararlı olmalarına katkı sağlayabilirsek bizi sevindiren en ehemmiyetli faktör olacak” diye konuştu.

Biyoloji dersinde lise öğrencileriyle buluşan Doç.Dr. Erhan Zeytun, esas bulguların akademik bilgilerle karışımının talebelere yararlı olacağını söyleyerek, “Temel bulguların akademik bilgilerle karışımı ve talebelerin konuyu defa henüz değişik istikametleriyle görmelerine imkan sağlayacak.

Ufuklarını genişletebilmek ve henüz uzaklara bakabilmek için ehemmiyetli tek ismim olacak” dedi.

Derslerdeki amaçlarının öğrencileri işlemek, var olan bilgilerini çoğaltmak olduğunu bildiren eğitmeni Selçuk Kılıç ise, şunları söyledi: “Bizim buradaki hedefimiz öğrencileri işlemek. Var olan malumat ve birikimlerini çoğaltmak ve bunun sonucunda öğrencilerimizi Türkiye’de belirlenmiş üniversitelere gönderebilmek.

Tabi Erzincan Lisesi’nin proje okulu olması bilhassa de göz önünde tek okul olması oldukça önemli. Üniversite sınavlarında da üst üste muvaffakiyet elde etmiş tek lise. Ayrıca Türkiye’de isminden bayağı söz ettirmiş bir okul.”

Akademisyenlerin derse girmesi projesinde tarihi Erzincan Lisesi’nin proje okulu seçildiğini bildiren Ulusal Eğitim Müdürü Aziz Gün, kendisinin de hafta içerisinde iki gün din kültürü ve ahlak bilgisi derslerine gireceğini ifade etti.

Konularında uzman olan akademisyenlerin derse girmelerinin çocukları motive edeceğini bildiren Gün, “Özellikle üniversiteyle işbirliği içinde olunması konusu bizi heyecanlandırdı.

27 senelik öğretmenlik hayatımda öğrenciler kadar heyecanlıyım minimum onlar kadar heyecanlı olmakla beraber bu gün bu arada üniversiteden gelen değerli akademisyenlerle beraber okulumuzda olmak bizi henüz da heyecanlandırıyor” diye konuştu.