Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Aile Bakanlığı 4.350 personel alımı yapacak

İŞKUR İle EGM bünyesinde Emniyet Müdürlüğüne en az ilkokul mezunu personel alımı yapılıyor
Spread the love

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere 4 350 personel alımı yapılacağına dair haber bizzat Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı olan Zehra Zümrüt Selçuk tarafından verildi. Personel alımı ile ilgili ilanın eylül ve ekim aylarında açıklanması bekleniyor. Bu ilan ile Aile Bakanlığı bünyesinde oluşan personel açığı kapatılacak. Kamu kurumlarında iş bulmak isteyen kişiler için bu ilanın açılacağı tarih ve diğer detaylar ise haberimizin devamında bulunmaktadır.

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile kamuya personel alımı devam ederken Aile Bakanlığı bünyesinde görevlendirilecek 4 350 personelde alınacak. Bakanlığın başlattığı program olan yardıma muhtaç ailelere yardım ve destek için ASDEP kapsamında görevlendirilmek üzere 1000 personel alımı yapılacak. Bunun dışında 1000 işçi, 2321 de sözleşmeli personel alımı yapılacak. Kamuda iş bulmak için ilanları dikkatle takip eden kişiler için ilan açılacağı bilgisi Resmi gazetede yayınlandı. Resmi gazetede yayınlanan karar ile personel alım sürecinin hızlanacağı ve yakın bir tarihte personel alım ilanın da yayınlanacağı belirtilmekte.

Aile Bakanlığı Personel Alım Şartları

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk tarafından verilen 4 350 personel alımı yapılacağı haberi olumlu bir hava yaratmış ve ASDEP programı kapsamında personel alımı ile ilgili ilana başvuru yapacak kişilerin ilan tarihini merak etmesine neden olmuştu. Bu ilan henüz resmen açıklanmadığı için ilana başvuru şartları tam olarak bilinmemekle birlikte memur ve işçi kadrosu için personel alımı yapılacağı anlaşılmaktadır. Bu sayede de iş ilanına ilkokul mezunları da başvuru yapabilecektir. Memur kadrosu için KPSS şartının olup olmayacağı ve kaç puanın üzerinde almış adayların başvuru yapacağına dair bilgiler ise ilanın yayınlanmasının ardından netlik kazanacaktır. 

İlkokul, lise, ön lisans ve lisans mezunlarının İŞKUR kayıtlarını mutlaka yaptırmaları ve iş ilanlarını takip etmeleri gerekmektedir. Bu ilan yayınlandığında da başvuru tarihlerini ve şartlarını yine sitemizden öğrenmeniz mümkün olacaktır. Bakanın sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklama ile sabırsızlıkla beklenen ilanın eylül ya da ekim ayı içinde açılacağı anlaşılmaktadır.