Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Adli Tıp Kurumu en az 70 puan ile farklı kadrolara kamu personeli alacak

4 Bin TL maaşla Adli Tıp Kurumu Memur alımları yapacak 
Spread the love

Adli Tıp Kurumu (ATK) En Az 70 KPSS İle Biyolog, Teknik Hizmet Personeli, Büro Personeli, Destek Personeli, Teknisyen, Hemşire , Laborant, İnfaz Ve Koruma Memuru, Sağlık Teknikeri ve Sağlık Teknisyeni Alımı Gerçekleştirecek.

9 Ağustos 2019 tarihinde Resmi Gazete’de kamu personeli alımı iş ilanı adı altında yer verilen Adli Tıp Kurumu; biyolog, teknik hizmet personeli, büro personeli, destek personeli, teknisyen, hemşire , laborant, infaz ve koruma memuru, sağlık teknikeri ve sağlık teknisyeni alanlarında kamu personeli alınacağı bildirildi. Başvurular ise 26 Ağustos ile 6 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacak Başvuru yapacak adaylar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalıdır.

Resmi Gazete’de yer verilen ilana göre Adli Tıp Kurumunda 57 yeni personel istihdam edileceği konusunda duyuruya yer verildi. Ayrıca başvuru yapacak adayların KPSS puanının da en az 70 olması konusunda bilgilendirme yapıldı.

Başvuru Şartları Nedir?

Adli Tıp Kurumuna yapılacak 57 kamu personeli alımlarında adaylarda bulunması gereken temel özellikler şöyle belirtilmiştir:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalıdır.
  • Son başvuru günü 6 Eylül 2019 tarihinden başlayarak, 657 sayılı Kanunun 40’ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezi sınavın yapıldığı (KPSS-2018) yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olunmalıdır.
  • İnfaz koruma memurluğu için de ocak ayının ilk gününden itibaren 18 yaşını doldurarak 30 yaşını bitirmemiş olunmalıdır.
  • Askerlikle adayların hiçbir ilgisi bulunmamalıdır, askerlik çağına gelmemiş olmalıdır, gelse dahi askerliğini yapmış bulunmalı ya da ertelemiş olmalıdır.
  • 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde yer alan suçlardan bir mahkumiyeti bulunmamalıdır.
  • Adaylar kamu haklarından mahrum olmamalıdır.
  • Son müracaat tarihinden başlamak üzere istihdam edilecek sözleşmeli personel pozisyonu için gerekli öğrenim niteliği taşınmalıdır.
  • Güvenlik soruşturması ya da arşiv taramasının sonucu olumlu olarak gelmelidir.