Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Adıyaman Hasta Kayıt Kabul Sekreterliği Kursu

Giresun Hasta Kayıt Kabul Sekreterliği
Spread the love

Hasta kayıt personelleri hastanın ilk karşılanma aşamasında hizmet verirler. Hastanın kaydının yapılması aşamasında da hızlı bir şekilde işlem yaparak ilgili bölüme yönlendirme yaparlar. Bu konuda çalışmak istiyorsanız sertifikanızın olması daha hızlı iş bulmanıza olanak sağlayacaktır. Bunun için ilgili kurumlardan bu konuda destek alarak bir başlangıç yapabilirsiniz. Ayrıca bu sertifikayı uzaktan eğitim ile alma şansına da sahipsiniz. Sürekli olarak bir eğitim kurumuna gitmeniz gerekmiyor.

Hasta Kabul Sekreteri Ne İş Yapar

Tüm hastane ve benzeri alanlarda görev yapan bu kişiler hastanın ilk karşılanması aşamasında hizmet sunarlar. Hastanın ilk kaydının yapılması konusunda yönlendirme yaparlar. İlgili kayıtların işlenmesi ve takip edilmesi gibi işleri bulunur. Operasyonel işlerin yapılması konusunda hızlı bir şekilde işlem yaparak hastanın doğru bir şekilde yönlendirilmesi yer alır. Bu sayede hasta memnuniyet oranı da yükselir.

Adıyaman Hasta Kayıt Kabul Sekreterliği Kursu

Hasta Kabul Sekreteri Nerelerde İş Bulabilir?

Hasta kabul sekreteri olarak çalışmak istiyorsanız öncelikle yasal olarak hizmet veren bir kurumdan eğitim sertifikası almanız gerekir. Bu sayede hızlı ve güvenilir bir şekilde iş bulabilme olasılığınız artacaktır. Bu sertifika size özel olarak verilir ve bu konuda eğitim aldığınızı gösterir.

Hasta kabul sekreteri olarak aşağıdaki alanlarda iş bulabilir ve çalışabilirsiniz.

 • Hastanelerde (üniversite, devlet, dal, özel),
 • Sağlık ocağı,
 • Poliklinikler,
 • Kalp ve diyaliz merkezleri,
 • Fizik tedavi merkezleri,
 • Tüp bebek merkezleri,
 • Medikal marketlerde,
 • Eczanelerde,
 • Tıbbi laboratuarlar,

Bu alanlara başvuru yaparak hemen işe başlayabilirsiniz. Hasta karşılama ilk başlangıç evresi olduğu için bu alanda çalışacak kişilerin de eğitimli ve gerekli bilgiye sahip olunması talep edilmektedir. Bundan dolayı sizde sertifika alarak hemen bir başlangıç yapabilirsiniz.

Adıyaman Hasta Kayıt Kabul Sekreterliği Kursu

Hasta Kabul Sertifikası Nasıl Alınır?

Hasta kabul sertifikasını alabilmeniz için ilgili kurumlara başvuru yapmanız gerekir. Bu kurumlar eğitim sonrası size iş desteği de sağlayabiliyor. Bunun için bu kurumlara başvuru yaparak ilk adımı atabilirsiniz. Daha sonra düzenli bir işe sahip olabilirsiniz. Size verilen eğitimler tamamen yapacağınız işle ilgilidir. Bu da sizin bu konuda kendinizi geliştirmenize olanak sağlayacaktır.

Hasta Kabul Sekreterliği Eğitimi

Bu eğitime katılabilmeniz için herhangi bir mezuniyet şartı aranmıyor. Bundan dolayı ister lise mezunu olun isterseniz de ilkokul sizde başvuru yapabilirsiniz. Aranan en önemli şartlardan biri okur yazar olmanızdır. Ayrıca bilgisayar bilginizin de üst düzey olması işe alınmanızı daha kolay hale getirecektir.

 • İşitme ve görme organları, el ve ayak parmakları sağlam olan,
 • Dikkatli, disiplinli ve tüm ayrıntıları algılayabilen,
 • Oturarak kapalı ortamda çalışmayı seven,
 • İnsanlara karşı sabırlı olan ve iletişim kurmayı seven herkes bu mesleği yapabilir.

Bu şartları taşıyorsanız sizde eğitim sertifikası için başvuru yapabilir ve hemen işe başlayabilirsiniz. Bilgisayar başında çalışmayı sevenler için ideal bir seçim olmasının yanı sıra insanlar ile iletişim kurmayı sevenler için de kaliteli bir seçim olacaktır.

Hasta Kabul Sekreterliği yapmak isteyenler eğitime başvurmadan önce kesinlikle bu işi ne kadar yapmak istediklerine karar vermeliler. Eğer bu işte yıllarca çalışacak severek yapmayacaksanız bu sektörde yer almanız ve bu işi meslek olarak idrak ettirmeniz çok kolay olmayacaktır. İstek, özveri ve biraz da bilgi isteyen Hasta Kabul Sekreterliği günümüz meslekleri arasında elit bir seviyededir. Her işin temelinde sevgi yatar ve eğer sizlerde bu mesleğin hakkını vereceğinizi düşünüyorsanız kesinlikle Hasta Kabul Sekreterliği size göre bir iş olacaktır.

Adıyaman Hasta Kayıt Kabul Sekreterliği Kursu

Neden Hasta Kayıt Kabul Eğitimi Almalıyım?

Neden Hasta Kayıt Kabul Eğitimi almalıyım diye kesinlikle kendinize sormalı düşünmelisiniz. Bu tarz sektörde iş bulma fırsatı son derece yüksek. Ülkemizde daralan iş ağları yanında sağlık sektörü sürekli olarak personel ihtiyacı duymaktadır.

Bu alanların başında da hasta kayıt kabul personelleri geliyor. Her hastane de sağlık kuruluşunda olmak zorunda olan hasta kayıt kabul personelleri önemli bir görevi yerine getirmektedir. O yüzden, geleceğin işleri arasında yer almaktadır. Sertifika almak için bu alanda hizmet veren kuruluşlarda bağlantıya geçerek sizlerde eğitiminizi tamamlayarak işe başlamanız için gerekli olan sertifikayı alabilirsiniz.

Türkiye’de hastanelerin özelleşmesi ve kalabalıklaşması personel ihtiyacının giderek artmasına neden oluyor. Sağlık alanında olmasa da evrak, düzenleme ve takip aşamalarında görev yapan hasta kayıt kabul personelleri sağlık kuruluşlarının en önemli çalışanları arasında yer almaktadır. Hasta, hasta yakınları, tüm evrak işleri hastanenin sistem ve işleyişi ile alakalı her konuda hasta kayıt kabul personelleri ön plandadır.

İş tanımında da birden fazla alan vardır ve son derece meşakkatli bir görevdir. Bu işi gerçekten yapmak isteyen kendisine güvenen herkes bu alanda sertifika alarak sağlık sektörüne giriş yapabilir.

Hasta Kabul Sekreteri Kaç Para Maaş Alıyor?

Hasta Kabul Sekreteri olarak görev yapmak isteyen ya da sertifika almak için eğitimlerine devam eden kişilerin neredeyse tamamı Hasta Kabul Sekreteri kaç para Maaş Alıyor? Bunu merak ediyor. Bu tarz mesleklerde sabit bir maaş yoktur. İş yerindeki çalışma durumu, yaş, tecrübe ve görev yapılan sağlık kurumu bu konuda önemlidir. Hasta Kabul Sekreteri maaşlarını sabit olarak tanımlamak kesinlikle doğru olmayacaktır. Burada sizin tecrübenizde ön plana çıkacaktır. Eğer ki kısa sürede kendinizi gösterip başarılı bir adım atarsanız alacağınız tutarda artabilir.

2019 yılının son aylarındayız ve hasta kabul sekteri maaşlarının özel ve devlet hastanelerinde ne kadar olduğunu sizlerle paylaşalım. 2019 yılında asgari ücrete gelen zamlarla birlikte Hasta Kabul Sekreteri olarak çalışan personellerin maaşlarına da zamlar geldi. Devlet hastanelerinde ya da devlete ait olan sağlık kuruluşlarında Hasta Kabul Sekreteri olarak çalışanların maaşı 2019 yılı itibariyle 2500 ila 2700 lira arasında değişiklik gösteriyor. Yapılan ek ödemeler (evlilik durumu, çocuk sayısı) gibi değişkenlerle bu maaşlar aylık 3 bin liraya kadar çıkabiliyor.

Özel kurumlarda ise durumlar biraz daha farklı pek çok özel kurum Hasta Kabul Sekreterlerine 2000 bin ila 2500 lira arasında bir maaş veriyor. Özel sektörde personel arayan kurumlar çalışanların iş tecrübesine ve eğitim durumuna bakıyor. Devlet dairesinde görev yapan Hasta Kabul Sekreteri genel olarak 5 gün çalışmaktadır. Cumartesi ve Pazar günü izinli olarak sayılan personeller haftada 2 gün tatil yapar. Özel sektörde ise birçok sağlık kuruluşunda haftanın 6 günü mesai devam etmektedir.

Hasta kabul sekreteri olarak çalışma hayatına girebilir ve düzenli bir işe sahip olabilirsiniz. Sosyal haklarının gelişmiş olması ve kurumsal bir çalışma düzeninin olması en iyi sonucu almanıza olanak sağlayacaktır. Sizde tercih ederek kariyerinize olumlu bir yön verebilirsiniz. Bu sayede istediğiniz hastanede de çalışma imkanı elde edebilirsiniz. Bunun için başlangıç olarak hemen sertifikanızı almaya başlayabilirsiniz. Sunulan bu hizmet içeriği sayesinde geleceğe daha emin adımlar ile yürüme şansı elde edebiliriniz. Erkek ve kadınlar için uygun olan bu meslek dalı günümüzde oldukça revaçtadır. Bundan dolayı tercih ederek en iyi sonuç alınabilir.