Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Adalet Bakanlığı personel alımı sonuçlandı

Adalat Bakanlığı Personel Alımı Sonuçlandı.
Spread the love

Çeşitli dönemlerde personel alımı gerçekleştiren Adalet Bakanlığı, bu kez 12 bin 173 kişiyi istihdam etmeye hazırlanıyor. Personel alımına ilişkin yapılan yazılı sınav ise açıklanmaya başladı.

Devlet bünyesinde çalışmak ve bu alanda kariyer yapmak isteyenler için önem teşkil eden personel alımı, gerekli şartlar karşılandığı takdirde büyük bir fırsat sunuyor. Adliyelerde, bakanlık merkez ve taşra teşkilatlarında çalışmak üzere personel arayan Adalet Bakanlığı, yazılı sınav sonuçlarını periyotlar halinde açıklıyor. 17 unvan ve kadroda gerçekleşen alım, binlerce kişi için önemli bir fırsat yaratıyor. 6 bin 126 kişi, infaz ve koruma memurluğu olarak alınıyor. 3 bin 71 kişi zabıt katipliği, bin 169 kişi mübaşirlik ve bin 99 sözleşmeli icra katibi de yine personel alımı dahilinde yer alıyor. 1 Temmuz itibariyle başlayan başvurular 16 Temmuz’da sona erdi. Bununla birlikte sonuçları heyecanla beklemeye başlayan adaylar, nihayet alımla ilgili olumlu olumsuz bir bilgi almaya başladılar. Sonuçları erişime açan bakanlık, böylelikle internet sitesi üzerinden detayları öğrenme şansı sunuyor.

Zabıt Katipliği İçin Gözler 9 Eylül’de

Uygulamalı sınav için net sonuçların açıklanması adına 2 Eylül’e kadar beklenilmesi gerekiyor. Uygulamalı sınavı geçen zabıt katibi adaylarının sözlü mülakata çağrılacağı tarih ise 9 Eylül olarak belirlendi. Sınavı geçemeyen adaylara herhangi bir bildirimde bulunulmayacak. Eğer bildirim almamışsanız ne yazık ki sonucun olumsuz olarak belirlendiğini düşünebilirsiniz. 9 Eylül 2019 tarihinde gerçekleşecek olan sözlü mülakat, eğer bitirilemez ise takip eden günlerde sürdürülecek. Böylelikle kısa sürede bu sürecin de sona ermesi bekleniyor. Sözlü mülakatta sorulacak olan sorular ise genel bir çerçevede nitelendiriliyor. Öncelikle 40 puanlık alan bilgisi sorulacak. Bu bilgi, daha çok zabıt katipliği ile ilgili detayları içeriyor. 

Atatürk İlkeleri ve İnkılapları (20 puan), genel kültür (20 puan), bir konuyu kavrama ve ifade etme yeteneği (20 puan) olmak üzere toplamda 100 puanlık sorular yöneltilecek. Zabit katipliği ve mübaşirlik pozisyonları için personel olarak girmek istiyorsanız bunun adına genel hukuk bilgisi ve kalem mevzuatına hakim olunması gerekiyor. Diğer pozisyonlarda ise yine, aynı şekilde teknik bilgi içeren birkaç soru sorulabiliyor.