Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Adalet Bakanlığı 300 personel alımı yapacağını duyurdu

Adalet Bakanlığı KPPS ile sözleşmeli personel alacak
Spread the love

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE) 300 idare memuru alımı yapacağını kamuoyuna duyurdu. 18 yaşını tamamlayan ve 35 yaşını doldurmamış kişiler iş başvurusu yapabilecek. İş ilanının Resmi Gazetede yayımlanmasının ardından başvuru şartları araştırılmaya başlandı. 

Peki başvuru şartları neler ?

18 yaşını tamamlayan ve 35 yaşını doldurmayan kişiler iş başvurusunda bulunabilecek. Başvuruda bulunacak adayların 4 senelik lisans eğitimi veren fakülte veya  yüksekokuldan mezun olmaları gerekiyor. 

Başvuru yapacak olan adayların 2018 KPSSP3 puan türünden 70 ve üzeri puan alması gerekiyor. KPSSP3 puan türünden 70 ve üzeri alan başvuru adaylarından, en yüksek puandan başlamak üzere 1.500 aday mülakat ve sözlü sınava çağrılacak. . 300 kişi mülakat ve sözlü sınavla belirlenecek. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün resmi internet sitesinden sözlü sınav ve mülakata girmeye hak kazanan adaylar, sınava girecekleri yerler ve sınav tarihleri duyurulacak.

Sözlü sınav ve mülakatta adaylara şu konulardan sorulacak :

Adaylara sözlü sınavda genel hukuk, genel kültür, Atatürk ilkeleri ve inkılap tarihi, ceza infaz kurumu idaresini ilgilendiren konular ile infaz mevzuatı hakkında sorular yöneltilecek.  Mülakatta adayın bir konuya ilişkin kavrama ve ifade etme yeteneği, adayın genel fiziki durumu ve davranışları üzerinde değerlendirme yapılacak. Adayın mülakatta ve sözlü sınavda başarılı sayılması için 100 üzerinden minimum 70 puan alması gerekiyor.

Başarı listesi sınavların bitiminden itibaren 15 gün içerisinde www.cte.adalet.gov.tr sitesinde açıklanacak. Sınavı kazanan kişiler hizmet öncesinde eğitim amacıyla 5 aylık bir eğitim programına katılacaklar. 5 aylık süreç içerisinde Bakanlık tarafından adaylara harçlık ödenecek ve hizmet öncesi eğitim sürecini başarıyla geçen adaylar idare memuru olarak atanacaklar.