Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

65 şoför alımı Eskişehir Belediyesi Estram işletmesine sınavsız yapılıyor

65 şoför alımı Eskişehir Belediyesi Estram işletmesine sınavsız yapılıyor
Spread the love

İŞKUR üzerinden Belediyeler personel alım ilanları yayınlamaya devam ediyor ve bu haberlerde iş bulma umutlarının devam etmesini sağlıyor. Yayınlanan son ilanlar arasında Eskişehir Belediyesinin 65 şoför alım ilanı bulunmaktadır. İlana başvuru şartları ve süresi gibi bilgilerde haberimizin devamında bulunmaktadır.

Belediyelerin sınırları içinde yaşayan halka daha kaliteli hizmet götürebilmek adına kendine bağlı şirketler kurdukları bilinmektedir. Estram’da Eskişehir belediyesi tarafından kurulmuş şirketlerden birisidir. Bu şirket şehir içinde ki taşımacılık hizmetlerini vermekte ve oluşan personel açığını kapatmak içinde 65 şoför alımı yapmaktadır. Şirket bünyesinde görev almak isteyen kişilerin başvurularını Estrem’in ilgili bölümüne şahsen yapmaları gerekmektedir. Bunun dışında bir yöntem ile yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır. Başvuru sırasında adaylardan istenen belgelerin getirilmesi de şarttır. 

İŞKUR’da yayınlanmış olan ilan ile Estrem şoför alımı gerçekleştirirken adayların en az bir yıl tecrübeli ve Eskişehir ilinde oturuyor olmaları gerekmektedir. Toplu taşıma araçlarının kullanılmasının ciddiyetle yapılması gereken bir iş olduğundan adaylarda özel şartlarda aranmaktadır. Aranan genel şartlar arasında kamu haklarından mahrum olmamak, ilkokul ya da lise mezunu olmak askerliğini yapmış olmak, devlete karşı işlenen suçlara karışmamış olmak bulunmaktadır. 

Estrem 65 Şoför Alım Özel Şartları 

Eskişehir Belediyesi bünyesinde bulunan Estrem’de çalışmak isteyen adaylar başvurularını şirketin insan kaynakları bölümüne yapmalıdırlar. Adayların toplu taşımanın güvenle yapılması için bazı şartları yerine getiriyor olması gerekmekte ve İŞKUR tarafından yayınlanan ilanda da bu özellikler şu şekilde belirtilmektedir. 

  • Eski ehliyet sisteminde E sınıfı şimdiki sistemde ise D sınıfı ehliyeti olmak
  • SRC2 ve SRC4 belgelerine sahip olmak
  • Piskoteknik belgesine sahip olmak
  • Görevini yapmaya engel bir sağlık sorunu bulunmamak
  • Tam teşekküllü bir devlet hastanesinden toplu taşıma kullanmaya uygundur raporu almış olmak
  • Erkek adayların askerliğini yapmış ve ilişiğinin olmaması
  • En az bir yıl olacak şekilde deneyimli olmak
  • Eskişehir ilinde ikamet ediyor olmak

Eskişehir belediyesinin açmış olduğu 65 şoför alım ilanına sadece erkek adayların yaptıkları başvurular kabul edilecek ve başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından işe kabul edilen adaylar Estrem internet sayfasından duyurulacaktır.