Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

61,683 KPSS puanı ile merkezi atama yapıldı

Denizli İhracatçılar Birliği Uzman Yardımcısı, idari memur ve şoför alımı KPSS puan ile yapılıyor
Spread the love

2019/4 KPSS puanı ile merkezi atama yapıldı. Merkezi atamaya göre en düşük KPSS Puanı 61,683 puan olarak belirtildi.  Merkezi atama kapsamında sağlık personeli olarak Sağlık Bakanlığı tarafından çeşitli kadrolar için sağlık personeli ataması yapılmıştır. 2019/4 KPSS puanı ile tüm Türkiye genelinde 17 bin sağlık personeli kadrolarına yerleştirilmiştir.  Merkezi atamaya yönelik tüm detaylar haberimizdedir. 

KPSS merkezi atama tercihlerine göre sonuçlar açıklanarak yerleştirmeler yapılmıştır.  Son merkezi atama sonuçlarına göre en düşük KPSS puanı ile yerleşen personelin KPSS puanı 61,683 olarak yerleşti. Öğrenim durumlarına göre lise, önlisans ve lisans olarak tercihler yapılmıştır. Tercih sonuçlarının açıklanması ile sağlık personelleri görev yerleri açıklanmıştır. Merkezi atama kapsamında 17 bin personel kamuda kadrolarına yerleştirilmiştir.  17 bin personel Sağlık Bakanlığı tarafından istihdam edilmiştir. 

En Düşük KPSS Puanı İle Atamalar

2019/4 KPSS ile merkezi atama kapsamında yapılan atamalar içerisinde en düşük puanla kadro alan personel Batman Devlet Hastanesi Perfüzyonist yerleşmiştir. Lise öğrenim seviyesi olarak yerleşen personelin KPSS puanı 61,683 tür.  En düşük puandan bir sonraki atama Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesine Perfüzyonist kadrosuna 63,260 puanla yerleştirilmiştir. 

Önlisans öğrenim seviyesi olarak en düşük KPSS puanı ile yerleştirme Iğdır Devlet Hastanesi sağlık teknikeri kadrosuna yerleştirilmiştir. Önlisans seviyesi en düşük yerleştirme puanı 72,787 olarak açıklanmıştır.  Batman Gercüş Devlet Hastanesine sağlık teknikeri (eczacı) kadrosuna 72,885 puanla yerleştirilmiştir. 

Lisans öğrenim seviyesi olarak en düşük KPSS puanı ile Siirt Pervari İlçe Sağlık Müdürlüğü sağlık teknisyeni yerleşmiştir. Lisans seviyesi en düşük yerleştirme puanı 75,881 olarak açıklanmıştır. Bingöl Yaylıdere Toplum Sağlığı Merkezi Sağlık teknisyeni kadrosuna 75,898 puanla lisans öğrenim seviyesinde yerleştirme yapılmıştır. 

KPSS 2019/4 merkezi yerleştirme sonuçları diğer yerleştirme listeleri ve puanları ÖSYS sonuç sayfasından takip edebilirsiniz.  En düşük ve en yüksek KPSS puanları ve yerleştirme yerleri açıklanmıştır.

Kamu ve özel sektör iş ilanları ve haberlerini en güncel bilgiler ile sayfamızdan takip edebilirsiniz. İş ilanlarının başvuru şartları ve başvuru şekillerini sayfamızdan öğrenmeniz mümkündür.