Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

427 büro personeli alımı İşkur üzerinden yapılıyor

SGK TMY Ve eski hükümlü personel alımı ilanı yayınlandı
Spread the love

İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanlar ile ülke genelinde pek çok firma büro personeli alımı yapıyor. KPSS şartı olmadan iş bulmak isteyen kişiler için yayınlanan bu ilanlar önemli bir fırsatı oluşturmaktadır. İş bulmanın oldukça güç bir hale geldiği günümüzde İŞKUR tarafından yayınlanan ilanlardan haberdar olmak isteyen kişilerin haberimizin devamını okumaları gerekmektedir. 

İş arayan kişiler bu ilanlara İŞKUR resmi sitesi üzerinden ulaşarak başvurularını yapabileceklerdir. Ülkemizin farklı şehirlerinde bulunan özel şirketler tarafından personel alımı yapılacağından ülke genelinde iş arayan kişiler ilanları takip edebilir ve başvurularını da yine online olarak yapabileceklerdir. Gerekli bilgilerin alınmasından sonra şirke ile iletişime geçilerek başvuruların şahsen de yapılması mümkün olmaktadır. Her şirketin alacağı personel farklı pozisyonlarda değerlendirilecek olması ile de aranan şartlar farklılık gösterebilmektedir. 

Büro Memuru Olarak Çalışacak Kişilerde Aranan Şartlar

İŞKUR üzerinden personel alımı yapmak isteyen şirketler alacakları personel için aradıkları şartları verdikleri ilanlarda belirtmektedirler. Bu nedenle de aranan özel şartlar olmakla birlikte genel şartlarında bilinmesi gerekmektedir. 

  • En az lise mezunu olunması
  • Microsoft programlarına hakim olunması
  • İngilizcenin iyi derecede bilinmesi
  • İlanın verildiği ilde ikamet ediyor olmaları
  • Şirketin ilanında verilen yaş aralığında bulunması
  • Erkeklerin askerliğini yapmış ya da en az bir yıl süre için tecil edilmiş olması

Ülkemizde iş arayan kişilerin sayısının çok fazla olması nedeniyle başvurunun İŞKUR üzerinden yapılmasının ardından işe uygun olduğu düşünülen adaylar ikinci bir görüşme için çağırılmaktadır. Yapılacak mülakatlar sonrası ise uygun görülecek adaylardan belli evraklar istenecektir. Bu evrakların hazırlanması içinde belli bir süre verilecektir. Ardından ise işe başlamak için belirlenen tarihte de iş başı yapılması gerekmektedir. 

İş arayan kişilerin bunun için İŞKUR üzerinden verilen ilanları yakından takip etmeleri gerekmektedir. İŞKUR’a sürekli gitme fırsatı bulamayan kişiler burada yayınladığımız haberleri takip ederek kendilerine uygun olan iş fırsatlarından hemen haberdar olabileceklerdir. KPSS şartı olmadan iş bulmak isteyen kişiler için İŞKUR tarafından verilen ilanlar yer almaktadır.