Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

4000 ASDEP alımı aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılma tarihi belli oldu

4000 ASDEP alımı aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılma tarihi belli oldu
Spread the love

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılacak personel alımında en son belirlenen kişi sayısı 4000 şeklinde açıklandı. Bakanlık kadrosunda çalışmak üzere belirlenen adayların başvuru işlemleri ve başvuru şartları resmi kaynaklarda da yayımlandı. ASDEP kurumu için yapılacak 4000 personel alımının işlem sırası ve başvuru değerlendirmesi haberimizin detaylarında bulunuyor.

Kadrolu ve sözleşmeli olarak yapılacak personel alımında Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamada 4 bin 321 personel alımı sağlanacaktır. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler bünyesinde bulunacak adayların başvuru ve işe alım tarihi de belli oldu.

ASDEP 4000 Personel Alımında Bulunan Gelişmeler

Yıl içerisinde toplamda 4 bin 231 personel alımı için öncelik olarak 1000 alım yapıldı. Devamında olarak 1000 işçi ve 2321 personel alımı da devam edecektir şeklinde açıklamalar yapılmıştır. Resmi gazetede de yayımlanan habere göre 2019 yılı içerisinde toplada 4321 personel alımı gerçekleşecektir. ASDEP kadrosunda bulunan personeller;

  • Sosyal hizmet
  • Psikoloji
  • Sosyoloji
  • Çocuk gelişimi
  • Rehberlik ve psikolojik danışmanlık
  • Aile ve Tüketici Bilimleri alanında görev yapmaktadır.

Toplamda yapılacak 4 bin 231 personel alımı da yukarıda bulunan pozisyonlarda hizmet verecektir. Bu şekilde belirlenen kadrolara göre alım şartları da değişiklik gösterebilmektedir. Aile, Eğitim, Sağlık ve İstihdam alanında gelişim gösteren bir kurum olan ASDEP, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı olmaktadır.  Bu şekilde işe alınacak adaylarda bu alanda kadro ya da sözleşme sağlayacaktır.

1000 ASDEP Alımı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Tarafından Yapılacak Alım Başvuru Şartları

Yukarı da bulunan ASDEP kurumu personel görevlerinden mezun olan adaylar Bakanlığa başvuru yapabilmektedir. KPSS P3 puanına göre yapılacak değerlendirmede en az 60 puanı almak gerekmektedir. 

Bu şekilde yapılacak başvurular illere göre değerlendirilecektir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına yapılan başvurularda adaylar illere göre dağılacak ve illerde yapılacak alımlardaki ikamet şartına göre başvuru kontrolü sağlanacaktır. Kurum tarafından yapılacak değerlendirmede her il kendine uygun olarak başvuru koşullarını inceleyecektir. Bu şekilde başvuruda alınan personellerin onaylama bildirimi de kurum tarafından yapılacaktır.