Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

36 Şehre İŞKUR’dan personel alımı yapılacak

36 Şehre İŞKUR’dan personel alımı yapılacak
Spread the love

İŞKUR iş arayan kişilerin sürekli çalışacakları bir iş bulma umutlarının devam etmesini sağlayan ilanlar yayınlamaya devam ediyor. Son yayınlanan ilanlar ile 36 şehre İŞKUR’dan personel alımı yapılacağı duyuruldu. Sınav şartı olmadan bir kurum ya da şirkette çalışmak isteyen kişiler bu ilanların detayını haberimizde bulacaklardır.

İlkokul mezunu olan kişilerinde başvuru yapabilecekleri bu ilan ile adaylar farklı pozisyonlarda işe girebileceklerdir. İŞKUR resmi internet sitesinden yayınlanan ilana başvurularda yine İŞKUR internet sitesi üzerinden yapılacaktır. İŞKUR tarafından açılan bu ilan özellikle bir mesleği olmadığı için iş bulamayan ya da mesleği olsa da farklı bir alanda çalışmak isteyen kişiler için önemli bir fırsat oluşturmaktadır. Çünkü ilana başvuru yapacak adaylar önce mesleki eğitim kurslarından geçirilecek ardından da bir işe yerleştirileceklerdir. Adayların kursları başarı ile bitirmeleri halinde işsiz kalmamaları sağlanacaktır. 

İŞKUR İlanına Başvuru Şartları

Bir süredir düzenlenen bu mesleki eğitim kursları kapsamında adayların iş sahibi olma isteklerinin gerçekleşiyor olması ve bir meslek edinmelerinin sağlanması kursların açılmaya devam etmesini sağlamaktadır. Son olarak İŞKUR bu mesleki eğitim ve işbaşı eğitim programları çerçevesinde yine personel alımı yapılacaktır. Açılan bu ilana başvuracak adaylardan mezuniyet olarak ilkokul yeterli olmakla birlikte başka özel şartlarda aranmaktadır. Aranan şartlar ise şunlar olarak İŞKUR ilanında yer almaktadır.

  • Türk vatandaşı olma ve en az 15 yaşında olma
  • İŞKUR’a kayıtlı olma
  • İşsiz olma
  • Mesleki eğitim programının verileceği iş yerinin sahibinin birince ve ikinci dereceden yakını olmama
  • Herhangi bir kurumdan emekli olmama
  • İşbaşı eğitim programı başlamadan en az bir ay önceden bu yana sigorta priminin yatmamış olması
  • İşbaşı eğitimi programı kapsamında çalışılacak olan iş yerinde en az üç ay önceden bu yana çalışmıyor olma
  • İŞKUR tarafından verilmekte olan iş ve mesleki danışmanlık hizmetlerinden yararlanmış olma

Bu genel şartların yanında işbaşı eğitiminin verileceği kurumda çalışmayı engelleyecek bir sağlık sorununun olmaması da aranan şartlar arasında yer almaktadır. Bu işbaşı eğitim programı süresince sağlık sigortası da İŞKUR tarafından yatırılmaktadır.