Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

330 bin çocuk ilk kez okula gitti

330 bin çocuk ilk kez okula gitti
Spread the love

İstanbul İl Ulusal Eğitim Müdürlüğü doğrulusunda 2019-2020 Eğitim Öğretim Senesi kapsamında tertip eden ‘İlköğretim Haftası Tebrik Programı’ Cemal Reşit Oy Konser Salonu’nda gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve ilköğretim öğrencilerinin Özgürlük Marşı’nı koro durumunda okumasıyla başlayan programda, öğrenciler türkü ifade ederek değişik yörelere ilişkin folklor performansı sergiledi.

2023 Eğitim Vizyonu konusunda sinevizyon gösterisi de uygulanan etkinlikte konuşan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, şehirdeki 7 bin 60 okulda 2 milyon 819 bin talebe ve 198 bin öğretmenin geride bıraktığımız hafta ders başı yaptığını ifade etti.

Yerlikaya, konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Yaklaşık 350 bin yavrumuz ilk defa okula başladı. 124 bin okul evveli, 225 bin ilkokul birinci sınıf. Bu sene okula başlayan her tek talebe yerine kasım ayından ardından birer fidan dikeceğiz. Yavrularımız gibi fidanlarımız da büyüyecek. Okullar depreme karşı henüz güvenilir duruma getirildi.

1999’dan evvel uygulanan 1164 okulun 1044’ünü depreme karşı güvenilir duruma getirdik. Böylece okullarımızın yüzde 90’ında yer sarsıntısı tehlikesini bertaraf ettik. Depreme karşı dayanıklılığı düşük olan 36 okulumuzu tahliye ettik. Buradaki öğrencilerimizi en yakın okullara taşıyoruz.

Bu hükmü verdiğimizde kimi velilerimizden sitemler de aldık. Aynı yerde defa henüz donanımlı ve metanetli okullar yapıyoruz. Hepimiz için zorlayıcı bu süreçte sizlerden sabır ve anlayış bekliyoruz. Okul içerisinden başlayıp etrafına kadar oldukça önemli tedbirler alındı. Okul servislerinden kantinlerine, okul civarındaki umuma açık iş yerlerinden trafik düzenlemelerine kadar her hususta tüm paydaşlarla işbirliği içerisindeyiz.

Okul önleri ve etrafındaki güvenlik önlemlerimizi henüz da arttırdık. Giriş çıkışlarda saatlerinde 359 kişilik tek tim konuşlandırıyoruz. 250 personelden meydana gelen 65 gelenek mobil okul timlerimiz de tahmin edilen olaylara hatıranda müdahale edebilecek.”