Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

3 vakıf üniversitesine açıktan personel alımı yapılacak

3 vakıf üniversitesine açıktan personel alımı yapılacak
Spread the love

Üniversitelerde sürekli olarak çalışmak isteyen kişiler için önemli bir iş fırsatı 3 vakıf üniversitesi tarafından sunulmakta. Bunların vakıf üniversitesi olması ile KPSS şartı aranmamakta ve üniversiteler personel alımını açıktan yapabilmektedirler. Bunların hangi üniversiteler olduğunu ve hangi pozisyonlar için personel alınacağına dair detaylı bilgileri haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Ülkemizde eğitim veren üniversitelerin büyük bir kısmının vakıf üniversiteleri olduğu bilinmekte ve bunlardan İstanbul Bilgi Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi açıktan personel alımı yapacağına dair ilan açmış bulunmaktadır. Bu üniversitelerin alacakları personeli görevlendirecekleri kadrolar ve aradıkları şartlar ise şu şekildedir.

İstanbul Bilgi Üniversitesi: Personel alınacak pozisyon Öğrenci işleri görevlisi, bu pozisyona başvuracak kişilerin üniversitelerin lisans eğitimi veren bölümlerinden mezun olmuş olmaları, Microsoft programlarını iyi derecede kullanıyor olmaları gerekmektedir. Adayların iki yıllık tecrübeye sahip olmaları tercih sebebi olmaktadır. İleri düzeyde İngilizce bilmek adaylarda aranan şartlar arasında yer almaktadır. Başvurular şahsen üniversitenin ilgili bölümüne yapılacaktır.

Koç Üniversitesi: Bu üniversite iki farklı pozisyon için personel alımı yapacaktır bunlar spor merkezi görevlisi ve yurt görevlisi olarak belirtilmektedir. Yurt personeli kadrosunda görev alacak personelde aranan şartlar arasında üniversitelerin sosyoloji, danışmanlık, psikoloji, rehberlik, ekonomi, turizm işletmeciliği, eğitim bilimleri gibi bölümlerden birinden mezun olmuş olmak. Vardiyalı çalışmayı kabul etmek, iyi derecede İngilizce bilmek, Microsoft programlarını iyi derecede bilmek, erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak. Adayların İstanbul’da ikamet etmeleri gerekmektedir. İş için başvurular üniversitenin ilgili bölümüne yapılacaktır. 

Koç Üniversitesinin spor merkezinde çalışmak üzere alınacak kişilerin üniversite mezunu olmasına gerek yoktur. Lise mezunu olmaları yeterlidir, yeterli düzeyde İngilizce bilmek, vardiyalı çalışmayı kabul etmek, Microsoft programlarını iyi derecede kullanmak ve erkek adayların askerliğini yapmış olması gerekmektedir.

Kadir Has Üniversitesi: Bilgi hizmetleri görevlisi olarak çalışmak üzere alınacak personelin üniversitelerin bilgi ve belge yönetimi bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir. İşe alınacağı bölüm ile ilgili iki yıllık tecrübeye sahip olmak aranan şartlar arasında yer almaktadır. Microsoft programlarını ve kütüphane otomasyon programlarını iyi derecede kullanmayı bilen adayların iş baş vurusunda şansları olacaktır.