Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

2500 polis alımı başvuruları başladı

Kadın - Erkek 12500 polis alımı yapılacak
Spread the love

Polis Akademisi Başkanlığı 2500 polis alımı gerçekleştireceğini duyurdu. İlana göre 2250’si erkek, 250’si kadın olmak üzere polis alımları gerçekleştirilecek.

Başvurular nasıl yapılacak?

Polis Meslek Yüksekokuluna 2019-2020 eğitim dönemi için 2500 polis alımı yapılacak. Polis alımı başvurusunda bulunmak isteyen adaylar 5 Ağustos-19 Ağustos 2019 tarihleri arasında Polis Akademisi sitesi üzerinden E devlet şifreleriyle veya mobil imzaları ile başvurularını yapacaklar.

Polis memuru başvuru şartları nelerdir?

Başvuru yapacak olan adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir.

Adayların lise ya da dengi okullardan mezun olmaları gerekmektedir.

Başvurmak isteyen adayların 2019 TYT’den minimum 250 ham taban puan veya üzerinde puan almaları gerekiyor. Başvuru yapacak olan aday şehit ya da gazi yakınıysa en az 150 puan alması gerekiyor.

Başvurmak isteyen adayın 1 Ocak 1994 ile 1 Ekim 2001 tarihleri arasında doğmuş olması gerekmektedir.

Başvuru yapacak olan erkek adayların en az 1.67 boyunda olması gerekiyor. Öte yandan, başvuru yapacak olan kadın adayların ise en az 1.62 boya sahip olması gerekiyor.

Başvuru yapacak olan adayların kamu haklarından mahrum olmaması, anayasal düzene karşı bir suç işlememesi, silahlı görev yapmaya ya da silah taşımaya engel olan hukuki bir durumunun olmaması gerekmektedir.

Erkek ve kadın adayların 18.00-27.00 aralığında beden kitle endeksi olması gerekmektedir.

Başvuru yapacak olan adayın kendisinin ve evli olması durumunda eşinin; randevu evi, genelev, birleşme yeri, fuhuş yapılan yerlerde ya da benzeri yerlerde daha önce çalışmış olmaması ya da bekleyicilik veya aracılık fiillerinde bulunmamış olması gerekmektedir.

Başvuru yapacak olan adayların uyuşturucu, alkol ya da uyarıcı madde sebebiyle tedavi görmemiş olması gerekmektedir.

Aday hakkında yapılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasının olumlu sonuç vermesi gerekmektedir.

Başvuru yapacak olan adayların başvuru kılavuzunu dikkatli bir şekilde okumaları gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu için https://www.pa.edu.tr/Upload/editor/files/2019-pmyo-klavuzu.pdf adresine giriş yapabilirsiniz.