Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

2030 ve 2040 yılında mesleklerin yüzde 65’i olmayacak

2030 ve 2040 yılında mesleklerin yüzde 65’i olmayacak
Spread the love

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran yaptığı açıklamada bugün icra edilen mesleklerin iler ki seneler de olmayacağının açıklamasını yaptı. Özellikle 2030 ve 2040 yıllarında bugünkü mesleklerin %65’nin yapılmayacağı ve yeni meslek dallarının oluşacağının vurgusunu yaptı. Buna bağlı olarak yeni mesleklere Türkiye’nin şimdiden hazırlık yapması gerektiğini de açıkladı.

İnternet Meslekleri Daha Ön Planda Olacak

2040 yıllarında internet kullanım oranı daha da artacak ve birçok meslek dalı da internet üzerinden yapılabilecektir. Özellikle de evden çalışma daha ön planda yer alacak. İnternet üzerinden para kazanma düzeyi giderek artış gösterecektir.

Türkiye Bu Konuda Çalışıyor

Bu gelişimlere ayak uydurmak için teknolojik alt yapının güçlendirilmesi için çalışmalar yapılmakta olduğunu açıklayan Mustafa Safran bunun için özel çalışmalar yapıldığına da değindir. Özellikle bilgisayar kullanım oranının daha da artması için gerekli eğitimlerin okulda verileceğini söyledi. Tablet ve bilgisayarların bağımlılık yapmaması gerektiği sadece yapılacak olan işe odaklı bir çalışma yapılması gerektiği konusunda da öğrencilere uyarılarda bulundu.

Yeni Meslekler Geliyor

İnternet kullanımı sonrasında yeni meslek dalları ortaya çıkmaya başlıyor. Özellikle de e ticaret konusunda yapılan atılımlar ve mobil uygulamalar para kazanmayı daha kolay hale getirmeye başlamıştır. Özellikle de reklam sektörünün gelişmesi ile internet kazancı da artış göstermiştir. Mobil oyunları yapan gençler bu alanda başarıları ile kazançlarını yükseltmişlerdir.

Yeni meslek dallarına şimdiden alışılmak isteniyor ise bilgisayar ve yazılımlarla alakalı çalışmalar yapılmalıdır. Bu sayede kişisel olarak da kendinizi geliştirebilir ve hedeflerinize daha hızlı bir erişim sağlayabilirsiniz. Bunun için bilgisayar kullanımı konusunda kendinizi geliştirmeye özen gösterin.