Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

2019 KYK kredi ve burs başvuruları başlıyor

2019 KYK Kredi ve Burs Başvuruları Başlıyor
Spread the love

KYK kredi başvuruları yakından takip ediliyor. 2019 yılında eğitim öğretim kısa süre sonra başlayacak. KYK hem yurtlar olarak hem de burs olarak öğrencilere bir takım hizmetler sunuyor. Yurt başvuruları kısa süre önce açıklandı. Sırada ise KYK bursları var. Öğrenim hayatında maddi açıdan zorluk yaşayan birçok öğrenci KYK bursları sayesinde eğitim hayatına devam ediyor.

KYK burs başvurularının ne zaman yapılacağını birçok öğrenci merak ediyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından verilecek olan burslara dair üniversite öğrencilerinin (lisans, yüksek lisans, doktora) burs ücretlerinin ne kadar olacağı merak ediliyor. Birçok öğrenci burs ücretlerine zam yapılmasını istiyor.

KYK bursuna ilk defa başvuru yapacak adaylarda başvuruların ne zaman ve nasıl yapılacağını merak ediyor. KYK burs başvurularının şuanda başlamadığını söylemekte yarar var. Hali hazırda burs almaya devam eden öğrenciler için herhangi bir şekilde başvuru yapmalarına gerek yok. Başvurular ise 2018 yılında Ekim ayı sonunda başlamıştı. 2019 yılında da KYK burs başvurularının bu tarihlerde başlaması bekleniyor.

KYK 2019 Burs Ücretleri

2019 yılında KYK burslarına gelecek zam da merak ediliyor. Maaşlarda olduğu gibi KYK burslarına da her yıl düzenli bir şekilde zam geliyor. Lisans ve önlisans bölümlerinde okuyan öğrenciler 2019 yılında 470 TL’den 500 TL’ye, Yüksek lisans bölümlerinde okuyan öğrenciler 2018 yılında 940 TL’den 1000 TL’ye, Doktora bölümlerinde okuyan öğrenciler 2018 yılında 1.410 TL’den 1500 TL’ye yükseldi.

KYK burs başvurularının bu yıl ne zaman başlayacağı henüz açıklanmadı. Bir kez daha hatırlatmakta yarar var ki geçen yıl KYK burs başvuruları Ekim ayında olmuştu. Başvurular sadece e-devlet üzerinden yapılacak.