Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

2000 PAEM ve 500 PÖH alım ilanı Resmi Gazete’de yayınlandı

Jandarma Ve Sahil Güvenlik 521 subay alımı kayıt duyurusu
Spread the love

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun canlı yayın sırasında verdiği PÖH alımı yapılacağı haberi ardından Polis Akademisi çalışmalara başladığı biliniyordu. Bu çalışmaların sonucunda da Resmi Gazetede ilan yayınlandı ve en az lise mezunu olacak şekilde 500 PÖH alımı ve 2000 Komiser yardımcısı alımı yapılacak. Alımlar için ilanın ne zaman yayınlanacağı ve başvuru şartlarının neler olduğunu haberimizin devamında bulabilirsiniz. 

Resmi Gazetede 31 Ağustos 2019 tarihinde yayınlanan habere göre Komiser yardımcısı ve PÖH alımlarında erkek adayların yanında kadın adaylarda başvuru yapabilecekler. Polis Akademisine alımlar 2019 – 2020 eğitim yılı için yapılacak. Bu anlamda alım ilanlarının da eylül ayı içinde açıklanması bekleniyor.

Polis Akademisine Komiser Yardımcısı ve PÖH Alım İlanı Ne Zaman Açılacak

Yayınlanan ilana göre 2000 komiser yardımcısı alımı için 200’ü kadın 1800’ü erkek olacak şekilde alım yapılacak. Kurum dışından alım yapılacak ve 2019 – 2020 eğitim yılı dönemi için Polis Amirleri Eğitim Merkezinde eğitim görecekler. Bu pozisyon için başvuru yapacak adayların üniversitelerin 4 yıllık lisans eğitimi veren bölümlerinden mezun olmuş olmaları gerekmektedir. Yurt dışında eğitim almış olan kişilerin diplomalarının denkliğinin YÖK tarafından tanınmış olması gerekmektedir. 

Polis Akademisi tarafından yapılan açıklamaya göre başvuru süreci 14 Temmuz 2019 tarihinde yapılmış olan KPSS sınavının sonuçlanmasından sonra başlayacak. Başvuru süreci başladıktan sonra da başvurular Polis Akademisinin internet sitesi üzerinden yapılacak. 

PÖH alımları için başvuru yapacak adayların ise en az lise ve dengi okul mezunu olması gerekiyor. 500 kişilik kadro açılmıştır. Bu açılan kadroyla Polis Akademisine PÖH olmak için kadın adayların  başvuru yapabileceği ilanın detayında yer almaktadır. Kadın adaylar PÖH olarak eğitim almak ve Emniyet Müdürlüğü bünyesinde çalışmak için başvurularını yine 2019 KPSS sınavı sonuçlarının açıklanmasının ardından yapacaklardır. 

İlanın yayınlanması halinde buradan sizlere duyuracak ve başvuru sürecini geçirmemenizi sağlayacağız. İlan ile ilgili detaylara resmi gazetenin 31 Ağustos 2019 tarihinde ki sayısına bakarak ulaşabilirsiniz