Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

17 bin 689 personelin Sağlık Bakanlığına alım tarihi belli oldu

17 bin 689 personelin Sağlık Bakanlığına alım tarihi belli oldu
Spread the love

Sağlık Bakanlığı kamu personel alım ilanı yayımlandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamaya göre 17 bin 689 personel alım tarihi belli oldu.  Önceki açıklamalarda yapılan 29 bin 689 personel alımında toplamda 12 bin 689 personel alımı gerçekleşmiştir. Son yapılan açıklamadaki 17 bin 689 personel alım tarihi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklandı.

Resmi gazetede yayımlanan haber dahilinde KPSS puanı ile alınacak 17 bin 689 personel alımı 3 – 4 ay içerisinde tamamlanacaktır. KPSS puanının ön planda tutulduğu personel alımında toplamda 17 bin 689 kişi alınacaktır. İlk alımda 12 bin 689 kişi KPSS puanı ile alındı ikinci alım olarak değerlendirilen 17 bin 689 personel alımı da 3 –  4 ay içerisinde tam anlamı ile alınmış olacaktır. Şeklinde açıklama yapıldı.

17 Bin 689 Personelin Sağlık Bakanlığına Alım İçin Gerekli Başvuru Şartları

Sözleşmeli olarak alımı yapılacak personeller 657 sayılı kanunun sağladığı tüm haklara da sahip olacaktır.  Sağlık bakanlığınca alımı yapılacak personel adaylarının Türk vatandaşı olması gerekiyor. Ayrıca mavi kartlılar ya da yabancı uyruklu adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Başvuru işlemlerinde bulunan adaylarda 65 yaşını doldurmuş kişiler var ise herhangi bir kurumdan emekli olmamalıdır. Son olarak kurumun resmi sayfasında yayımlanan başvuru genel şartlarındaki durumlara uymayan adayların işlemleri geçersiz olacaktır. 

Genel anlamda başvuru şartları arasında sağlık raporu ve güvenlik soruşturması durumları da vardır. Bu anlamda adaylar Sağlık Bakanlığı resmi sayfasında yayımlanan başvuru formunu da doldurmalıdır. Online olarak yapılan başvuru sonrasında işlemler kurumun haber vermesi ile devam edecektir.

17 Bin 689 Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak

Kurum tarafından verilen bilgiler arasında en fazla 3 – 4 ay şeklinde alım yapılacağı bildirilmiştir. Buna ek olarak Kasım ve Aralık aylarında yayımlanacak başvuru işlemleri ile de adaylar kolayca başvuru yapabilecektir. 

Personel alım sayısı fazla olduğundan her açık pozisyon için farklı başvuru şartları ve öğrenim durumu görülmektedir. Bu nedenle adaylar Sağlık Bakanlığında yayımlanacak başvuru şartlarını sürekli olarak takip etmesi gerekmektedir.