Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

10 güvenlik görevlisi ve tekniker alımı 3 belediye tarafından yapılıyor

SGK TMY Ve eski hükümlü personel alımı ilanı yayınlandı
Spread the love

3 farklı belediyede 10 güvenlik görevlisi ve tekniker alımı için iş ilanları yayımlandı. Resmi kurumlar üzerinde yayımlanan habere göre Hasanşehy, Kırgın ve Erdek belediyeleri güvenlik görevlisi ve tekniker alımı yapacaktır. Yayımlanan ilanda adaylarda bulunması gereken şartlarda haberimizde yer alıyor.

Aynı şekilde bu belediyeler daimi olarak çalışmak üzere işçi ve personel alımı da yapacaktır. Ağustos 2019 tarihinde bulunan belediye personel alım işlemleri de İŞKUR üzerinden yapılacaktır. Kamı kurumu ve kuruluşlarına genel olarak yapılacak işe alımları Türkiye İş Kurumu üzerinden olmaktadır. 3 farklı belediye de İŞKUR tarafından gönderilen adayların iş başvurularını değerlendirecektir. Adaylarda aranan en büyük özellik ikamet adresidir. Belediyelerin bulunduğu alandaki adayların ikamet bildirimi işe alımlar için öncelikli olacaktır. 

Erdek, Hasanşeyh, Kırgın Belediyesi Personel Alım Başvuru İşlemleri

Başvuru işlemlerinde yapılacak olan adımlar İŞKUR online şekilde olmalıdır. İŞKUR’da halihazırda bekleyen başvurular öncelikli olarak değerlendirilecektir. Bu şekilde belediyelerde açık pozisyon olarak belirlenen kadrolara uygun başvurular direkt olarak bahsi geçen belediyeye yönlendirilecektir. Böylece hem ikameti hem de öncelikli yapılmış olan başvuruları da adaylar için ayrıcalık sağlayacaktır. 

 10 personel alımı şeklinde yapılacak olan belediye çalışan alımında online başvuru yapımı geçerlidir. CV şeklinde bulunan başvurularda değerlendirilecektir. İŞKUR resmi sayfasında bulunan belediyelerin başvuru formları ile başvuru sağlanmış olacaktır. Kurumlar tarafından değerlendirilen başvurularda işe alımları onaylanan adayların dönüşü de tekrar olarak kurum tarafından yapılacaktır.

Belediyelere 10 Personel Alımı İçin Başvuru Şartları

İŞKUR tarafından gönderilen başvuru formlarını değerlendirilmesi Belediyelerden gelen bilgiler dahilinde olacaktır. Bunun dışında resmi kaynaklarda da belirtildiği gibi adayların;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması
  • Erkek adaylar için askerlik ilişiğinin bulunmaması
  • İlanda bulunan açık pozisyonlara uygun sertifika ve belgelerin bulunması
  • Güvenlik soruşturmasında olumlu sonuçların çıkması
  • Sağlık raporunda başarılı olarak görülme şeklinde adayların başvuru şartlarının olması öncelikli olarak değerlendirilecektir.

Yukarıda bulunan şartlar dışında yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır. Bunun içinde adayların kurum tarafından belirlenen yaş aralığına  da uyumluluk göstermesi gerekmektedir.